Vážení zákazníci, od 23. 12. 2023 do 1.1. 2024 bude prodejna v Praze zavřená. Objednávky začneme odesílat 2. ledna. Prodejna bude opět otevřená také v úterý 2. ledna. Více informací.

Skartovače HSM

Rozšířili jsme pro Vás nabídku skartovacích strojů. Nyní můžete vybírat ze široké řady vysoce kvalitních skartovačů německé značky HSM. Tyto stroje předčí asijskou konkurenci zejména svou dlouhou životností (minimálně 10 let při standardním zacházení). Po tuto dobu je zajištěna servisní podpora s dodávkou náhradních dílů, stroje mají nadstandardní záruční dobu. Z hlediska ekonomického i ekologického se tedy dlouhodobě vyplatí.

Ať už hledáte skartovací stroj pro občasné domácí použití, pro jednu nebo více kanceláří, a nebo pro celé úřady či administrativní budovy, jsou nejlepším řešením stroje HSM. Na výběr je ze skartovačů ke stoluskartovačů do kancelářecentrálních skartovacích strojů a v neposlední řadě průmyslových skartovacích strojů.

Při výběru skartovacího stroje nejprve věnujte pozornost stupni utajení. Evropská norma DIN 66399 rozlišuje pro tištěné dokumenty 7 stupňů utajení od P-1 po P-7.  Proužkový řez zajistí stupeň P-2, ten se hodí pro běžné firemní dokumenty. S křížovým řezem lze dosáhnout stupně P-4, vhodného pro dokumenty obsahující důvěrné informace. Tyto stroje lze využít pro zpracování běžných osobních údajů dle GDPR (jméno, příjmení, adresa, rodné číslo, kontaktní údaje, pracovní zařazení, spotřeby energií…).

Dále zvažte četnost využití stroje a pro jaké množství uživatelů bude určen. Tomu přizpůsobte požadavky na objem odpadního zásobníku, rychlost kapacitu řezu (tedy kolik listů papíru najednou dokáže stroj nařezat). Skartovačky pro méně náročné uživatele mívají dobou chodu omezenou tepelnou pojistkou. 

Ve všech třídách skartovačů jsou zároveň v nabídce stroje umožňující také skartování plastových karet, CD/DVD nosičů, případně disket. Stupeň utajení pro CD/DVD se označuje písmenem O, magnetické karty T a magnetické karty s čipem E.

Pokud potřebujete často skartovat například rozměrnější technické výkresy, volte skartovač se zvětšeným vstupem určený pro formáty A3

Některé z nabízených strojů si dokáží poradit i s kovovými svorkami.

 

skartovač ke stoluSkartovače ke stolu

Přijdou vhod v domácnostech nebo menších kancelářích. Díky jejich malým rozměrům a elegantnímu vzhledu pro ně snadno najdete vhodné umístění. Doba chodu je omezená tepelnou pojistkou. Jsou vyráběny pro různé stupně utajení.  

 

 

skartovač do kancelářeSkartovače do kanceláře

Jsou určené pro časté použití, tomu je přizpůsobena i velikost zásobníku na odpad. Doba chodu není omezená. Vybírat můžete podle toho, zda preferujte vyšší stupeň utajení, nebo rychlost a velkou kapacitu řezu.

 

 

centrální skartovačCentrální skartovače

Najdou uplatnění v náročných provozech s vysokými požadavky na výkon a životnost. Hodí se pro administrativní budovy a úřady. Stupeň utajení stroje je možné zvolit dle preferovaných požadavků.

 

 

průmyslový skartovačPrůmyslové skartovací stroje

Jsou robustní stroje pro průmyslové haly. Jsou vhodné pro průmyslové využití a pro firmy nabízející skartaci jako službu pro jiné subjekty.

 

 

skartovač hard diskůSkartovače hard disků

Velké stroje určené k fyzické likvidaci hard disků, CD/DVD, disket, páskových datových nosičů, plastových karet a USB pamětí.

 

stroj na zpracování kartonuStroje na zpracování kartonu

Pomocí těchto strojů lze z nepotřebných kartonů a krabic vytvořit praktický výplňový materiál, tak zvanou kartonovou střiž, kterou lze následně využít při dalším balení zboží.