Polystyrenové termoboxy

Kategorie

Termoboxy jsou v podstatě polystyrenové krabice, které vynikají svými termoizolačními schopnostmi. Díky tomu je možné potraviny a nápoje přepravovat bez obav i na delší vzdálenosti (např. pokud jedete autem k moři). Využít je lze nejen na udržení potravin v chladu, ale naopak také pro čerstvě uvařené potraviny. Často se tak můžete s termoboxy setkat u firem, které dováží jídlo (pizzu apod.). V této kategorii najdete přepravní termoboxy z polystyrenu, samostatnou kategorii mají termoboxy z piocelanu a profi termoboxy EPP z polypropylenové pěny.

Termoboxy se mezi sebou vzájemně liší samozřejmě celkovými rozměry, ale také typem konstrukce. Některé termoboxy mají víko vysoké tak, jak je tlustý materiál termoboxu. Naopak jsou ale i termoboxy, které jsou tvořeny dvěma stejnými díly - víko je stejně vysoké, jako spodní část termoboxu. 

Tepelná izolace termoboxů je individuální. Některé modely mají slabé stěny šíře 15 mm, takže mají nižší schopnost izolace. Termoboxy s šířkou stěn 35 mm naopak vynikají vysokou tepelnou izolací.

Boxy jsou vyrobené z pěnového polystyrenu (EPS).

od do