Články

Co je spotřebitelský, manipulační a přepravní obal?

Běžný člověk za slovem obal vidí klasické obaly výrobků, které používá, lidé z obalové brandže zase krabice nebo fólie. Obaly totiž mají několik úrovní a podle funkce se rozdělují na primární, sekundární a terciální obaly.

I u balení platí, že čas jsou peníze

Hlavním kritériem při výběru obalu je poměr mezi efektivitou balení a cenou. Ve slově efektivita je skryto mnoho různých věcí. Jak obal chrání výrobek, jak je těžký, variabilní nebo jak složitá a rychlá je manipulace s ním. Právě posledním dvěma faktorům se budeme věnovat.

Kolik vrstev bublinkové fólie zachrání člověka při pádu z 6. patra?

Bublinková fólie umí perfektně chránit před mechanickým poškozením. To jsme si vyzkoušeli na vlastní kůži i v našem testu, kde jsme láhev od vína balili do různých obalových materiálů a pouštěli na zem z výšky 3 metrů. Bublinková fólie obstála. Láhev se nerozbila.

Gelové termosáčky mají mnoho využití

Zachrání nejeden piknik. Takto jsme zde několikrát popisovali potravinové termoboxy. Když vezete na dovolenou do Chorvatska vlastní řízky a chcete, aby při zastávce u dálnice v Rakousku byly pořád teplé, musíte si pomoct právě termoboxem. Nebo naopak když potřebujete udržet chlazené...