Během Velikonoc máme zavřeno od pátku 7. 4. do pondělí 10. 4. 2023. Otevřeno bude opět od úterý 11. dubna.

12 tipů, jak si vybrat stěhovací firmu III

Pokud už jste jednou či vícekrát absolvovali stěhování svépomocí, či jste do nutnosti přemístit vaše osobní věci a nábytek z jednoho bytu do druhého zapojili široký okruh přátel a členů rodiny a rozhodli jste, že podobnou situaci už nikdy bez profesionální pomoci absolvovat nebudete, je právě pro vás nabídka stěhovací firmy tím vhodným řešením. Pokud jste tedy postoupili z fáze jedna do fáze dvě, v níž je třeba rozhodnout se pro konkrétní stěhovací firmu, řiďte se dvanácti radami, jak jednu takovou spolehlivou, rychlou, ověřenou, ne příliš drahou a efektivně pracující stěhovací firmu najít.

Pokud k vám zajde odhadce, ukažte mu všechno, co chcete přestěhovat. Nevynechejte žádnou místnost, věci, z níž chcete přemístit do nového bytu či domu. A nezapomeňte ani na půdu, sklep, zahradní domky nebo garáž a všechny komory, spíže a šatny. Buďte skutečně upřímní a za žádnou cenu se v den stěhování nesnažte mezi věci nahlášené ke stěhování propašovat ty, o kterých nebyla ani zmínka.

Seznamte odhadce stěhovací firmy se stavem domu nebo bytu, ze kterého se stěhujete a rovněž s tím, kam chcete své osobní věci přestěhovat. Zábradlí je rozviklané, nejede výtah, dveřní rámy jsou příliš úzké? Všechno zaznamenejte a ohlaste. Překvapení v den stěhování nejsou žádoucí.

Zároveň s podáváním informací se nebojte zeptat na vše, co vás ještě zajímá. Ujistěte se, že vámi vybraná stěhovací společnost vás bude stěhovat svými vlastními silami a nebude si najímat další firmy, které by jí například poskytnuli transportní a stěhovací techniku či balicí služby. Seznamte se prostřednictvím odhadce i s historií firmy. Zavedená firma bude jistě spolehlivější než ta, pro kterou budete prvním zákazníkem. Pečlivě si ověřte údaje jako adresu, telefon, emailovou adresu a například i webovou stránku, nebo registrační čísla, abyste měli jistotu, že vše probíhá zcela legálně.