5 tipů na využití starého balícího papíru

Silvestrovské konfety

Na co je kupovat, když si je můžete lehce vyrobit. Materiálu se vám kolem stromečku válí spousta. Navíc je balící papír často lesklý a barevný, takže na konfety ideální. Stačí nastříhat papíry na proužky, nebo je nechat projet skartovačkou, která z nich udělá dlouhé úzké proužky během pár vteřin. A o zábavu bude postaráno.

 

Výplňový materiál

Pokud během roku posíláte pravidelněji balíčky s křehkým obsahem, potřebujete i ochranný výplňový materiál. Ani ten nemusíte kupovat. Balící papír stačí zmuchlat nebo můžete použít nastříhané či skartované proužky a vystlat s nimi prostor krabice. O zboží bude perfektně postaráno.

 

Obaly na knížky

U některých knih by to byl hřích, ale některé rozhodně hezkým obalem vylepšíte. Holt ne každá kniha je hezká i z vnějšku. Zároveň knihu obalem i chráníte proti poškození. Pokud máte papír s nějakým zajímavým motivem, dejte ho někam, kde bude na očích. Kniha je to místo. A kdo má rád původní obal, může si udělat aspoň záložku.

 

Girlandy a vánoční řetězy

Chcete po štědrém večeru ještě trochu rozšířit vánoční výzdobu? Nastříhejte papír na proužky a slepte ho do vánočního řetězu. Ten zavěste třeba na okna nebo dvěře. Protože je silvestr za dveřmi, budou se hodit i girlandy.

 

Polepy krabic

Věci se vám doma kupí, úložných prostor nepřibývá, takže řešením jsou ukládací boxy a krabice. Že se poznáváte? Dnes existuje široká nabídka designových boxů, kam můžete uložit všechno možné. Mají ale jeden problém – jsou drahé. Ale krabice od bot a spotřebičů zase nejsou úplně hezké. Řešení? Krabice můžete polepit, třeba právě použitým dárkovým papírem. Určitě máte nějaký vzor, který se vám líbí. A i papír vyloženě vánoční využití najde, můžete jím polepit bednu, ve které uchováváte ozdoby.

 

Tak co? Skončí letos použitý balící papír zase v koši? Zkuste ho tentokrát využít i podruhé, třeba zjistíte, že vám poslouží více než jen při balení dárků.