POZOR! V pátek a v sobotu 23. - 24. 6. 2023 je mimořádně zavřeno. Děkujeme za pochopení.

Balení dárků pro děti II

Nejen dospělí si rádi dávají dárky. Tato oblíbená společenská konvence, při níž se pečlivě vybraný dárek zabalí do lesklého balicího papíru, ováže barevnou stužkou a s přáním všeho nejlepší se předá oslavenci, je velice oblíbená i mezi dětmi.

Blíží se jaro a s ním i možnost slavit narozeniny větších i menších dětí na zahradě či v parku. A k oslavám narozenin neodmyslitelně patří množství zabalených balíčků. A jsou to právě děti, které dokážou ocenit nejen dárek samotný, ale i jeho obal. A čím originálnější, tím lepší. Za obalový materiál, do kterého vaše ratolest zabalí dárek pro kamaráda nebo spolužačku ale nemusíte utratit jmění. A navíc i tady můžete do balení zapojit potomka. Nejen že si všichni užijete spoustu legrace, ale s vlastnoručně vyrobenýn balicím papírem bude vaše dítě králem dětského večírku. Vaše pěněženka si na chvíli odpočine a vy budete mít alespoň dobrý pocit z toho, že tentokrát na balení nepadlo množství zakoupeného obalového materiálu, který by ihned poté, co se z obalu vyloupne dárek, skončil v odpadkovém koši.

Balení s balicím papírem s vlastním vzorem je levné, zábavné a navíc ekologické. Pokud doma máte ještě od vánoc a zběsilého rozbalování vánočních dárků schovaný jednobarevný balicí papír nejlépe bez lesku, vezměte si k němu na pomoc několik obyčejných brambor a vyrobte si tiskátka. Povrch balicího papíru pokryjte veselými a barevnými obrázky zvířat nebo květin, které mají děti tak rády. Do brambory jednoduše nožem vyřízněte tvar, který má papír ozdobit a pak už nechte veškerou práci na dítěti, které se na ručním tisku na obalový materiál jistě dosyta vyřádí. Balit, či spíše vytvářet obalový materiál můžete i z kostek lega. Máte-li jich doma přebytek, není nic jednoduššího, než z nich vytvořit obal v podobě krabice. Vlastně je tento způsob balení to, čemu se říká dva v jednom. Nejenže se zbavíte starých hraček, ale ještě vytvoříte takový obalový materiál, který je sám o sobě dárkem.