- POZOR! Dle nařízení vlády je na prodejně možný pouze výdej předem objednaného zboží. Děkujeme za pochopení.

Čeho si všímat při výběru zateplených pracovních rukavic?

Čeho si všímat při výběru zateplených pracovních rukavic?

Stačí chvilka nepozornosti nebo jeden špatný pohyb a neštěstí je na světě. Při manuální práci je nebezpečí blíže než jindy, a proto nabízíme celou řadu ochraných pomůcek. Jednou ze základních jsou pracovní rukavice.

Pracovní rukavice dokáží zabránit oděrkám, řezným poraněním nebo zadření třísky. Kromě zranění nás chrání i před špínou, protože ne každá manuální práce je čisťoučká a voní po fialkách. A protože někteří lidé pracují i v zimě venku, vyrábí se zateplené pracovní rukavice, které ochrání i zahřejí. Právě těm se budeme dnes věnovat a řekneme si, čeho si při výběru zateplených pracovních rukavic všímat.

Vybrat správné pracovní rukavice do chladu je složitější než u jejich nezateplené varianty. Musí ochránit před mrazem, protože zkřehlé prsty mají horší pohyblivost i cit, ale musí být dostatečně jemné, abyste cit v prstech neztratili už při jejich nasazení.

Ověřenými materiály jsou kvalitní hovězina nebo nylon, které jsou jemné, uchovají cit v prstech a dobře sedí na ruce. Proti studenému větru nejlépe pomáhá pogumování. Látkové rukavice s širokými oky mohou být huňaté jak chtějí, ale vítr je snadno profoukne. Jsou tedy vhodné spíše pro použití v chladném interiéru.

O teplo uvnitř rukavice se postará podšívka. Ta by měla být silnější na hřbetu ruky a nezasahovat příliš k prstům, abyste nepřišli o plný rozsah pohybu a cit v prstech.

Sebelepší zateplení nebude fungovat, pokud bude konec rukavice volně plandat na zápěstí. Zimní pracovní rukavice by měly určitě mít pružný náplet, který zabrání průniku chladu. Vedlejším efektem pružného nápletu je i to, že vám rukavice budou perfektně držet na ruce, což zjedodušší práci.

Pokud s rukavicemi pracujete ve venkovním prostředí, můžou se hodit reflexní prvky. V zimě bude minimálně na začátku nebo konci směny tma a u některých typů prací vyžadují bezpečnostní předpisy to, abyste byli dobře vidět.