Co všechno obnáší úklid o vánocích

Před Vánoci přichází první vlna gruntování, kdy vysáváme a utíráme prach i tam, kde přes rok přimhouříme oči. Po svátcích přichází druhá vlna. S ukládáním dárků do skříní a poliček řešíme nedostatek místa pro nové věci a s tím spojený problém, kam s těmi starými? Vyhodit? Přesunout jinam? Darovat? Ale popořadě...

O Vánocích toho hodně vyhodíte. Ať už při předsvátečním gruntování, nebo prostě v průběhu, protože jste několik dní doma celá rodina a to se odpadky nakupí ani nevíte jak. Proto se na svátky dobře zásobte pytly na odpad. Buď hodně těch menší nebo během svátků pořiďte rovnou větší pytel. Rozhodně ho naplníte.

Obměna čeká i obsah skříní. Při vánočním úklidu narazíte na věci, které už nechcete, nebo je potřebujete méně často než by důležitému místu ve skříni odpovídalo. Často jde o věci, které ve skutečnosti nebudete potřebovat nikdy, ale je vám líto je vyhodit. Co s nimi? U oblečení není nic lepšího než vakuové pytle. Ušetří prostor, ochrání oblečení před prachem, o věcech uvnitř máte přehled. Co víc potřebujete?

Pro ostatní věci budete hledat místo v policích, knihovnách, skříních, kterého taky není nikdy dost. Místo ale můžete vytvořit i jinde. Čím dál modernější jsou různé úložné boxy a krabice. Dát do nich můžete snad všechno. Pokud máte děti, tak je určitě využijete na hračky, které je potřeba mít vždy po ruce.

Čeká vás samozřejmě i spousta dalšího úklidu. Zabrat dostane přes Vánoce třeba kuchyň, kde se celý týden vaří obědy a večeře pro celou rodinu nebo i koupelna. Holt svátky klidu a pohody. Však to znáte.