POZOR! Během státních svátků ve čtvrtek 1. a 8. 5. je prodejna zavřená. 

Kategorie
Kategorie

Do čeho zachytávat dešťovou vodu

Publikováno: 20. 7. 2020

Letos je sice po dlouhé době deštivé jaro a vypadá to, že i léto, ale zkušenost posledních let bývala jiná. I proto se určitě vyplatí nějak elegantně vyřešit zachytávání dešťové vody. Ta se pak dá využít nejlépe na zahradě k zalévání v době, kdy zrovna neprší. Snížíte tím náklady na vodu, nemusíte zalévat vodou z řádu a budete mít dobrý pocit, že využíváte dešťovku.

K zachycování dešťové vody je potřeba mít střechu s okapy a svody, s jejichž pomocí pak vodu svedete do nějaké nádoby. Nejčastěji se dešťová zachytává do těchto nádob:

  • Sudy. Plastové sudy s různým objemem až do 500 litrů. Důležité je před zimou vylít vodu a sud obrátit dnem vzhůru, aby voda nezamrzla a sud nepraskl.
  • IBC kontejnery. Velmi často lidé používají nové nebo už použité IBC kontejnery, které mají kohoutek, odkud vodu čerpáte. Objem IBC kontejneru je obvykle 1000 litrů.
  • Barely. Z menších střech můžete zachytávat dešťovou vodu i do barelů, které mají menší objem než IBC kontejnery a velké sudy. Zabírají ale zase méně místa.

Někdo používá k zachytávání vody i různé kádě a plastové kanystry, případně staré železné sudy.

Co pořídíte u nás? 

Kvalitní sudy na dešťovou vodu, barely vhodné kromě zachytávání vody také na kvas nebo sypké materiály (díky širokému hrdlu) a chemicky vyčištěné IBC kontejnery. Kromě toho také menší kanystry o objemu od 5 do 20 litrů, které jsou ale vhodnější spíš na pitnou vodu, popř. speciální kanystry na pohonné hmoty.

autor:
Jiří Novák

marketingový specialista


Související zboží