- POZOR! Dle nařízení vlády je na prodejně možný pouze výdej předem objednaného zboží. Děkujeme za pochopení.

Hledáte hezký detail do kuchyně? Co takhle vyrobit si vlastní magnetky?

Hledáte hezký detail do kuchyně? Co takhle vyrobit si vlastní magnetky?

Lístek s nákupem, rychlé vzkazy, telefonní čísla... to je jen krátký výčet věcí, které má snad každý z nás přišpendlený na lednici. Přišpendlený samozřejmě obrazně, na lednici totiž frčí magnetky. Milovníci minimalismu se spokojí s antracitovým ničím přikrášleným stylem magnetů, který na bílé i šedé lednici vypadá skvěle, ale někteří z nás si chtějí s magnety pohrát trochu kreativněji.

A slovem kreativněji nemyslíme magnetky s vtipnými hláškami, ale něco, co si sami vyrobíte. Třeba magnetky z pivních zátek. Divili byste se, jak dobře vypadají. Přitom je jejich výroba úplně jednoduchá. Magnet ze strany pomažete vteřinovým lepidlem, přitisknete zátku a voilá, je hotovo. Pokud chcete, aby zátka opravdu držela jako čert, slepte ji pomocí tavné pistole.

Zátky jsou hezké, pestrobarevné a tak akorát velké, aby se s nimi dal přichytit i menší papírek a nebyl celý zakrytý. Pokud máte třeba sbírku zátek, můžete některé kousky mít aspoň stále na očích a ne je mít schované v krabici. Ono také vypadá lépe, když budete mít na lednici dvacet různých zátek z celého světa než dvacet zátek od Staropramenu.

Kdo před pivem preferuje víno a nemá zátek nazbyt, může místo zátek použít na magnetky korek. Ten je poslední roky velmi moderní, až do té míry, že je ho nedostatek a levnější vína už korkové špunty ani nemají. Pro výrobu magnetek nařežte korek na asi centimetrová kolečka a opět na jednu ze stran přilepte magnet.

I malý vtipný detail může dodat interiéru šťávu a vtipné magnetky jsou přesně takový detail. Chce to jen trochu kreativity, šikovnosti a odvahy. A to vše asi máte, pokud jste to dočetli až sem. Tak vzhůru do toho, nové magnetky vyrobíte snadno za pár minut.