- POZOR! Z důvodu vládního nařízení do 2.12. osobní odběr zboží pouze po předchozí objednávce. Zasílání zboží funguje bez omezení. Od 3.12. možný běžný nákup na prodejně bez objednávky. Děkujeme za pochopení. 

Hledáte kvalitní postel za málo peněz? Vyrobte si ji sami z palet

Hledáte kvalitní postel za málo peněz? Vyrobte si ji sami z palet

Neutrácejte zbytečně za drahý nábytek, když si některé věci můžete snadno vyrobit doma. Třeba postel z běžných dřevěných palet. Samozřejmě, pohodlnou manželskou postel do ložnice s ní asi nenahradíte, ale do studentských bytů nebo na chalupu je to pohodlná, levná a překvapivě stylově vypadající náhrada. A ani nebudu zmiňovat cenu, tam je výhoda jasná.

A jak si postel vyrobit? Kupte palety. Podle velikosti postele se liší jejich počet, postel pro jednoho člověk snadno vyrobíte i ze dvou palet, ale doporučujeme spíše vyšší variantu, kde máte palety ve dvou řadách na sobě. Tedy 4 palety pro úzkou postel, 8 palet pro širokou postel pro dva. Jednu nebo dvě palety můžete využít i pro vytvoření čela postele.

Vyšší postel má ještě další výhodu a to, že prostor mezi deskami palet můžete využít jako úložný prostor na různé drobnosti. Neočekávejte sice tolik místa jako u úložných prostorů v klasické posteli, ale drobné věci tam uložíte.

Na začátku postele nezapomeňte palety důkladně obrousit, aby byly hladké a nezadřeli jste si při ranním vstávání třísku. Zároveň připomínáme obroušené palety očistit, protože budou plné drobných pilin a prachu. K většímu pohodlí přispěje i dobré ukotvení palet. Doporučujeme je k sobě přivrtat nebo využít silnější stahovací pásky. Ty mají výhodu, že když potřebujete s postelí manipulovat, tak je stačí rozstřihnout, postel si upravit či přenést a pak palety novými páskami znovu spojit. Pokud k sobě totiž spojíte palety napevno, musíte pak stěhovat celou postel naráz a nemůžete ji už rozložit na jednotlivé palety.

Postel z palet je skvělé řešení, pokud chcete za postel utratit pouze pár stovek. Je ale zajímavým řešením i ve chvíli, kdy máte sice větší, ale omezený rozpočet a chcete kvalitně spát. Co ušetříte na konstrukci, můžete totiž dát do opravdu kvalitní matrace. Jedno je totiž jasné, kvalitu spánku určuje matrace a nikoli konstrukce postele, šetřete proto radši na ní.