Hýčkejte své auto. Které tři přípravky doporučujeme?

Hýčkejte své auto. Které tři přípravky doporučujeme?

Autokosmetika, jak to zní vznešeně. Kosmetický salón pro svého miláčka (myslíme toho na kolech) si můžete udělat i u sebe v garáži. Aby bylo auto vždy lesklé a voňavé chce trochu námahy a trochu speciálních čističů, ale stejné je to koneckonců i u lidské kosmetiky. Které tři prostředky doporučujeme?

Pěnový oživovač pneu

Oživovač pneu Coyote očistí a ošetří pneumatiky a udržuje u nich původní vzhled. Účinné čištění zajišťuje emulgovaná silikonová složka Active Anti Dirt System, která ulpí na povrchu pneumatiky a díky odlišnému elektrickému náboji vytěsňuje špínu do roztoku, který pak steče přirozeně na zem.

Silikonová složka navíc zůstává na povrchu pneumatiky a ošetřené části tak odolávají špíně, která se na pneu neudrží. Zároveň jí silikon dodává lesk. Při pravidelném a dlouhodobém používání prodlužuje životnost všech ošetřovaných částí a zvyšuje jejich odolnost proti působení vnějších vlivů.

Čistič čalounění

Ocení ho hlavně rodiče. S dětmi totiž žádný interiér auta nezůstane dlouho čistý. Tady čokoláda, tam limonáda a do toho špína z bot a kalhot. Naštěstí s profi čističi není úklid taková námaha. Čištěný povrch vysajte. Nádobku s přípravkem důkladně protřepejte a naneste na ušpiněnou plochu. Vzniklou pěnu nechte krátce působit (stačí přibližně 1 minuta) a potom vetřete pěnu do čištěného povrchu utěrkou nebo měkkým kartáčkem. Po zaschnutí už stačí jen znovu vysát a máte čisto. Pokud je špína extra zažraná, bude možná potřeba celý proces opakovat dvakrát nebo třikrát. Na běžnou špínu však stačí jedna aplikace.

Utěrka proti zamlžování

Poslední tip bude nejpraktičtější a pomůže přímo při řízení. Utěrka pro zamlžení oken je určená k ochraně všech druhů skel. Stačí setřít vnitřní stranu skla a je po zamlžení. Na povrchu se navíc vytvoří vrstva, která brání v dalším zamlžování.