POZOR! Během státního svátku ve čtvrtek 28. 9. 2023 máme zavřeno. Děkujeme za pochopení.

Jak dosáhnout bezpečnosti na velkých akcích?

Organizujete závod nebo nějakou akci venku, a očekáváte hodně lidí? Aby vše proběhlo hladce, je potřeba zajistit bezpečnost a dát jasně vědět kudy se mohou lidé vydat a kam už raději ne. Máme tu pro vás dva neohrožené pomocníky!

Značkovací sprej Marker je častým pomocníkem při práci v lese, kdy lesníci potřebují označit některé stromy nebo při nutnosti zaznačit vedení inženýrských sítí. Při komplikované dopravní nehodě zase pomůže objasnit průběh. Ale využití najde i při méně kritických situacích, třeba když pomůže najít cestu zbloudilým návštěvníkům přespolního závodu.

Sprej se používá velice snadno. Použít ho můžete na suchý i mokrý povrch. Velice rychle zasychá a není agresivní ke svému podkladu. Nemusíte se tedy bát označit jím kus vašeho trávníku. Díky jasné, syté barvě ho uvidíte i v nepřehledném terénu. A vybírat můžete ze šesti barev.

Na jaký povrch můžete spreje použít? Hodí se do dílny na dřevo i kov, taky na asfalt, beton, kámen a je vhodný i na zeminu a trávníky. Výdrž vámi udělané značky závisí na četnosti přejetí (například pokud značku uděláte na silnici), ale měla by vydržet nejméně 3 týdny. Barva je totiž odolná proti otěru, vodě, běžné stavební chemii a samozřejmě i povětrnostním vlivům.

Pokud potřebujete nějaký prostor ohraničit a máte obavy, že značek na silnici by si nepozorný chodec nemusel všimnout, vsaďte na červeno-bílou výstražnou pásku. Při propletení mezi stromy nebo kolem výkopu dáváte jasně najevo, že sem už chodec nepatří a hrozí mu riziko.

Pokud pořádáte nějaký závod, ať už běžecký, automobilový nebo závod psích spřežení, je nutné dodržovat pravidla. Účastníci i diváci mezi sebou musí mít dostatečný odstup a toho docílíte pomocí této výstražné pásky.

Užijte si závody v bezpečné vzdálenosti a nezapomeňte na ně pomocí šipek na chodníku přivést co nejvíce diváků!