Během Velikonoc máme zavřeno od pátku 7. 4. do pondělí 10. 4. 2023. Otevřeno bude opět od úterý 11. dubna.

Jak na bezpečnější stěhování sklenic?

Balení je při stěhování snad tou nejotravnější záležitostí. Kdo někdy stěhoval tak ví. Už zhruba v polovině jste překvapení, kolik máte doma věcí a jestli není lepší jich polovinu vyhodit. Balení navíc nejde jen tak odbýt, jinak se vám spousta věcí cestou rozbije a budete je vyhazovat, až je v novém domě rozbalíte. A to je teprve otrava.

K balení je potřeba přistupovat systematicky. Jednotlivé krabice si vždy popisujte. Co v nich je, do které patří místnosti... nevytvářejte krabice, kde je hala bala naházené to, co se jinam nevešlo. O to déle vám pak totiž bude trvat vybalování.

Kromě přehlednosti je samozřejmě důležité i to, aby vše dorazilo v pořádku. Vybalovat střepy nikoho nepotěší. Proto mezi pomůckami pro stěhování a balení najdeme plno praktických vychytávek. Jednu z nich vám teď představíme.

Stěhování křehkých věcí je vždy největší oříšek a co je křehčí než sklo? Při stěhování tak speciální péči musíme věnovat všem skleničkám z kuchyně nebo třeba vázám. První možností je zabalit každou skleničku do něčeho měkkého, třeba mirelonu nebo bublinkové fólie, vložit do krabice a tu ještě vyplnit další měkkou výplní. Druhou možností jsou speciální příčky na sklenice. Příčku jednoduše vložíte do přepravky nebo krabice a pak jen vkládáte sklenice. Vše je jednodušší a rychlejší. Příčky zabrání tomu, aby se sklenice o sebe při pohybu navzájem oťukávaly, což je hlavní přičina rozbitého skla při stěhování.

Pro skladování je vhodné použití dvou mřížek - spodní, která se vloží na dno přepravky, a horní, která se zacvakne do odnosných otvorů v přepravce. Sklo tak bude připevněné v krabici z obou stran a zůstane bez poškození.

S dispozici jsou příčky s různě velkými otvory. Připraveni tak budete nejen na stěhování obligátních sklenic na víno, ale prakticky jakéhokoli standardního typu sklenice.