Vážení zákazníci, od 23. 12. 2023 do 1.1. 2024 bude prodejna v Praze zavřená. Objednávky začneme odesílat 2. ledna. Prodejna bude opět otevřená také v úterý 2. ledna. Více informací.

Jak na ruční odvíječ izolepy?

Balení zboží do krabic tak, aby se papírový obal neotevíral, čímž je výrazně redukováno riziko poškození zabaleného produktu, není samozřejmostí bez vhodného a funkčního vybavení.
 
Lepicí páska v tomto případě odvede většinu práce, ale než se její lepivý povrch přilepí k víku krabice, může nastat nemalé množství problémů, se kterými se musí ten, jehož jedinou zbraní jsou dvě ruce a nůžky, utkat. Boj to není vždycky jednoduchý. Páska se lepí sama k sobě, na prsty, k nůžkám a ve výsledku tak tratíte cenný čas i lepicí pásku, která je všude okolo, jen ne na krabici, jejíž víko by měla přidržovat.
 
Jak ale takovým problémům předejít a jak vzniklou situaci řešit?
 
Nejspolehlivějším pomocníkem, který je rychlý, efektivní a hlavně funkční je odvíječ lepicí pásky, který navíc, oproti zástupu svých předchůdců, oplývá i brzdou. Díky ručnímu odvíječi pásky šetříte nejen čas, ale hlavně peníze, protože s jeho pomocí pásku odvíjíte efektivně, čímž snižujete její spotřebu. Ta za normálních okolností bývá až nepochopitelně vysoká.
 
V tomto bodě se odvíječ pásky chová velmi ekologicky. Bez zbytečného odpadu, použijete jen tolik pásky, kolik skutečně potřebujete. S ručním odvíječem už nebudete muset krabice několikrát přelepovat. Můžete si být jisti, že co přilepíte, už se neodlepí.
 
Do odvíječe lepicí pásky je nejvhodnější vkládat pásku, jejichž šířka se pohybuje okolo padesáti milimetrů. Šířka je tak jediným limitem, protože jinak do něj perfektně padne prakticky jakýkoliv druh pásky bez ohledu na materiál nebo sílu.
 
A jak odvíječ používat? Je to úplně jednoduché, tak nemusíte mít strach, že manipulaci s ním nezvládnete. Abyste bleskurychle a do doby, než dojde k otevření kartonu, krabici pevně uzavřeli páskou, vám plně postačí udělat jen několik jednoduchých kroků. Uvolníte svorky na kovovém kotouči, založíte pásku a její koncovou část přetáhnete na vrchní část odvíječe. A pak už jen lepíte a jediným pohybem ruky pásku odtrhnete. Páska se v místě řezu netřepí a zbytek pásky v kotouči zůstane přilepený v horní části odvíječe, takže nebudete při opětovném použití muset hledat konec lepicí pásky.
 

 
 

Související zboží