- POZOR! Dle nařízení vlády je na prodejně možný pouze výdej předem objednaného zboží. Děkujeme za pochopení.

Jak na skladování různých druhů cukroví

Jak na skladování různých druhů cukroví

Nejlepší vůní vánoc je rozhodně vůně cukroví právě vytaženého z trouby. A ta chuť. Jak ale zařídit, aby i na hromnice bylo cukroví stejně měkké a voňavé jako na Štěpána?

Cukroví není víno. Čerstvé je vždy lepší než archivní. Správné skladování pomůže, aby i po několika týdnech byly kokosky stále nadýchané, perníčky měkké a rohlíčky, aby se rozsýpaly na jazyku.

Různé cukroví, různé ingredience. Asi nepřekvapí, že i správné skladování se liší.

  • Kokosky a sněhové pusinky uchovejte v papírových sáčcích či papírových krabičkách. Ty nevystýlejte alobalem ani jiným nepropustným materiálem, ale opět maximálně papírem. Tyto zákusky potřebují dýchat, aby nenavlhly.
  • Čokoládové cukroví a cukroví s polevou potřebují chlad. Nejlepší bude, když pro ně najdete místo v ledničce, která má stabilní teplotu. Balkón splní podmínku chladu, ale pozor, aby chladu nebylo moc. Mráz škodí. Při skladování v ledničce doporučujeme uzavíratelné plastové krabičky a dózy, které zabrání nasátí pachů jiných potravin.
  • Neplněné cukroví bez náplně jako třeba vanilkové rohlíčky skladujte v mírném chladu. Stačí třeba chodba, spíž, sklep nebo garáž. Pokojová teplota je příliš vysoká. Vhodné jsou kartonové, papírové i plastové krabice. Doporučujeme je vystlat papírem či ubrouskem.
  • Plněné a slepované naopak potřebují větší chlad. Ideální je lednička, vhodná je ale i veranda, balkón nebo garáž.

Dejte si pozor na přejímání vůní. Zvláště, když cukroví skladujete v ledničce, kde je i široký mix dalších potravin. Opatrní buďte ale i při skladování v garáži. Nejlepší ochranou proti pachům jsou uzavíratelné plastové krabičky.

Cukroví nepřejímá pachy pouze od jiných potravin, ale i od sebe navzájem. Proto v jedné krabici neskladujte více druhů cukroví.

V naší nabídce najdete široký výběr papírových, kartonových i plastových krabic a krabiček. S nimi bude o laskominy dobře postaráno a vydrží čerstvé i po novém roce.