- POZOR! Z důvodu vládního nařízení do 2.12. osobní odběr zboží pouze po předchozí objednávce. Zasílání zboží funguje bez omezení. Od 3.12. možný běžný nákup na prodejně bez objednávky. Děkujeme za pochopení. 

Jak prakticky a šetrně stěhovat oblečení

Jak prakticky a šetrně stěhovat oblečení

Se stěhováním oblečení je potíž. Většinou ho má každý fůru, je objemné, těžké a jsme na něj hákliví. Nikdo nechce, aby se mu oblíbené tričko při stěhování ušpinilo a ze saka se utrhl knoflík. Jak se těmto nehodám vyvarovat?

Základem je, vše si pečlivě naplánovat a oblečení si roztřídit. To je přece samozřejmé, říkáte si, ale nemyslíme teď stěhovat zvlášť ponožky a kabáty. Kromě normálního třídění podle druhu oblečení doporučujeme ještě třídit podle toho, jaké s ním plánujete zacházení. U některého oblečení nám příliš nevadí, že se pomačká, můžeme ho tudíž složit do běžné krabice. Na jiné oblečení jsme hákliví a pomačkat se prostě nesmí.

Pokud chcete maximálně šetřit místo, využijte vakuové pytle. Vložíte do nich oblečení, vysajete vzduch vysavačem a najednou to, co by běžně zabralo několik krabic vmáčknete do jedné. Pokud se stěhujete třeba na jaře, tak do pytlů dejte zimní oblečení. Nemusíte ho vybalovat dřív než v prosinci, takže ho strčíte na dno skříně a nemusíte půl roku nic řešit.

Největší problém je vždy s obleky a šaty. Když je při stěhování pomačkáte a zašpiníte, tak je to na čistírnu. A to jsou starosti i peníze navíc. A ne málo. Proto se vyplatí drobně zainvestovat do obalů na sako, které bezpečně ochrání před nečistotami a stěhovacích boxů na šaty s šatní tyčí. Je to jen pár stokorun a zabráníte pokrčení u všeho, co se pokrčit nesmí. Navíc za zlomek ceny čistírny.

Stěhování není žádná procházka růžovým sadem. Budete u toho klít a proklínat sebe i všechny, kteří za vaše stěhování můžou. Nevynechejte tak ani jeden tip jak si práci ušetřit, vidíte, že to není těžké. V novém bydlení si o to snáze vše vybalíte nepoškozené a budete hned bydlet krásně v novém.