Během Velikonoc máme zavřeno od pátku 7. 4. do pondělí 10. 4. 2023. Otevřeno bude opět od úterý 11. dubna.

Jak si nejlépe zabalit jídlo na výlet či dlouhou cestu autem?

V dnešní uspěchané době je stále těžší a těžší se zastavit a užít si klidné chvíle s rodinou. To se většině rodin podaří maxiálně o vánocích a narozeninách. Zbývající dny si každý žije spíš svůj život a svoje problémy. Jsme sice spolu, ale spíše žijeme vedle sebe než opravdu spolu a neprospívají tomu ani moderní technologie. Hlavně děti tráví spoustu společného rodinného času s nosem zabořeným do mobilů. Jak z toho ven? Povýšit nějakou rutinní činnost na společný zážitek.

Co třeba jídlo? Co místo normálního oběda vyrazit na rodinný výlet a jídlo si zabalit sebou? Oproti jídlu někde v restauraci ušetříte a navíc nemusíte výlet plánovat tak, aby v určitém čase vedl kolem restaurace.

Místo klasického řízku v alobalu zkuste radši potraviny převézt v praktických plastových krabičkách. Potraviny budou pečlivě zabalené, takže vám nezamastí zbytek věcí v batohu. Krabičky jsou snadno omyvatelné a můžete je použít do mikrovlnky, ledničky i mrazáku.

Na dlouhé cesty termobox

To stejné platí pro cestu na dovolenou. Místo rychlé zastváky v McDonaldu nebo bagety z benzínky si radši někde sjeďte z dálnice a snězte si v klidu kvalitní jídlo z domu. Zde už se vyplatí přesedlat z krabičky na vyšší úroveň – jídelní termobox. Je lehký, snadno se přenáší a je vyroben z kvalitního polyesteru. Díky tomu dokáže udržet uzavřené potraviny studené nebo naopak teplé. Můžete si tak na dlouhé cestě dát i plnohodnotný teplý oběd za zlomek ceny jídla v zahraniční restauraci. Vlastnosti termoboxu ještě více oceníte, když si v něm povezete parádně vychlazené pivo. Až na řidiče. Ten se bude muset spokojit se studeným nealkem.

Nezapomeňte. I víkendový oběd je skvělý prostor pro strávení příjemných chvilek s rodinou a dovolená nezačíná až po příjezdu na hotel. Žijte spolu. Říká se, že láska prochází žaludkem a platí to i pro lásku rodinnou.