POZOR! Během státního svátku ve čtvrtek 28. 9. 2023 máme zavřeno. Děkujeme za pochopení.

Jak správně zabalit nábytek, aby se nepoškodil

Správně zabalit některé zboží není hračka. Dnes se blíže podíváme na nábytek. Na co musíte při balení nábytku pamatovat? A jaké obalové materiály je nejlepší použít?

U nábytku jsou nejnáchylnějšími místy hrany a rohy jednotlivých desek. Stačí trochu prudší náraz a hned se poškodí nebo úplně uštípnou. Takové desky jsou pak na vyhození. Nevypadají hezky a někdy takový nábytek ani nejde složit, protože k sobě desky už správně nepasují, špatně doléhají nebo jsou vypouklé.

Při balení nábytku proto doporučujeme dávat si větší pozor právě na ochranu hran a rohů. Přímo k tomuto účelu slouží ochrané hrany z kartonu. Podle toho, jak moc chcete, aby desky vše přežily bez újmy můžete volit mezi dvou a tří milimetrovou tloušťkou kartonu.

Po přidání kartonových hran je nejlepší vše omotat bublinkovou nebo běžnou stretch fólií, které zaberou minimum místa a tím pádem nebude potřeba zvětšovat kvůli obalům krabici. I o pár centimetrů větší krabice může ve velkých počtech znamenat například větší nároky na skladovací prostory, které je naopak potřeba využívat co nejekonomičtěji.

Aby se o sebe netřely jednotlivé desky nebo i mezi samotné balíky s nábytkem naskladněné na paletě či v regálech, můžete mezi ně ještě umístit proložkové vrstvy papíru nebo kartonu. Těmi zabráníte oděrkám a škrábancům, které sice nemají vliv na funkčnost, ale nevypadají hezky.

Nábytek a dřevěné desky jsou sice na první pohled pevné, ale jejich balení se nevyplatí podceňovat. Dejte si proto záležet na jejich ochraně. Ať už se stěhujete a chcete, aby vše přežilo bez újmy nebo jste výrobce či dodavatel a jsou vaším cílem spokojení zákazníci a minimum reklamací, prvním krokem je vždy dobrá ochrana zboží.