Během Velikonoc máme zavřeno od pátku 7. 4. do pondělí 10. 4. 2023. Otevřeno bude opět od úterý 11. dubna.

Karavana II

Ohlídat zboží, které karavana převážela, byl oříšek, jednalo se totiž o velké investice poslané napříč pouští do neznáma. Bylo třeba zboží chránit. A obalové materiály, nejrůznější druhy krabic nebo výplňových materiálů v případě křehkého zboží byly tentokrát na nebezpečí, které mohlo v procesu stěhování nastat, krátké. Ale pokud se zboží v Evropě prodalo, jednalo-li se například o koření, byly zisky enormní. A tak se do bezpečnosti karavan nemálo investovalo. Nakonec tak jako dnes, když raději zainvestujeme do profesionálních balicích a stěhovacích služeb a při vykládání nás nečeká nepříjemné překvapení. Riskantní podnik mohl tedy tehdy člověka ihned proměnit v boháče. A nebo v úplného chudáka. Všechno záviselo na momentálním štěstí a faktoru bezpečnosti. Proto se taky karavany ozbrojovaly.

Ochrana byla samozřejmostí karavany tak, jako je dnes úplným standardem pojištění odesílaného zboží a jeho ochrana za pomoci balení do několika vrstev papíru nebo plastu, nebo vyplňování krabic či boxů výplňovým materiál, které zboží ochrání i při ne úplně hladkém převozu v rámci procesu stěhování. Stěhované zboží bylo přeci jen příliš velkým lákadlem pro nejrůznější bandity. Dnes, při rychlosti, kterou automobily, vlaky, lodě a letadla dokážou vyvinout, není třeba při stěhování, převážení krabic nebo balíků obměňovat dopravní prostředky a řidičům dopřávat zasloužený odpočinek, dříve tomu ale bylo jinak. A tak vznikala i jakási stanoviště pro karavany, kde se cestovatelé mohli občerstvit  a jejich zvířata odpočinout. Dnes máme nakládku a vykládku a někde uprostřed nebo na samém počátku tohoto procesu je skladování. Jedinou nevýhodou karavany byla její nosnost. A tak zatímco dnes, když chceme přestěhovat balík z místa na místo, naložit ho v bodě A a vyložit v bodě B, nemusíme o jeho váze přemýšlet, protože i těžká břemena zvládne hravě přepravit vlak nebo loď, karavana uvezla asi jen třetinu toho, co v té době mohla převézt obchodní loď z Byzance.

S příchodem zázraku v podobě páry a rozvojem dopravních prostředků, které jsou schopny relativně rychle překonat velké vzdálenosti a přestěhovat tak v co nejkratším čase zabalené zboží ke svému příjemci, ale karavana nezanikla. Alespoň ne všude. V odlehlých oblastech se bez její pomoci v oblasti stěhovánía převozu, nakládání a vykládání neobejdou.

Dodnes například vyprahlou saharskou poušť brázdí velbloudí karavana. Úhledně zabalené balíčky s luxusním zbožím na hřbetech velbloudů ale nahradila například semena rostlin a stromů nutná pro rozvoj zemědělství na jednom z nejsušších míst světa. Ta jsou balena do odolných obalových materiálů, které je ochrání před žárem a horkem. Karavana se tedy úplně neztratila, ale funkci té původní převzaly spíše stěhovací a zásilkové služby a také firmy specializující se na balení, obalování, skladování, montáž a stěhování.