POZOR! Během státního svátku v úterý 28.9.2021 máme zavřeno. Děkujeme za pochopení.

Která taška je vhodnější - igelitová nebo papírová?

Která taška je vhodnější - igelitová nebo papírová?

Pokud jste vlastníci obchodu s nějakým zbožím, zajisté jste uvažovali, jaké tašky svým zákazníkům nabídnete ke koupi k jejich nákupu. Na jedné straně stojí skupina zastánců igelitových tašek, na straně druhé papírových tašek. Někteří mívají dokonce k výběru obě varianty. Ke které se přidáte vy?
 

Jak vidíte, nabídka na trhu je velká, proto je nutné si ujasnit čtyři věci:

  1. Jaké zboží ve svém obchodě prodáváte
  2. Jaká skupina lidí k vám do obchodu pravidelně chodí
  3. Jak velkou nosnost pro tašky potřebujete pro zboží, které prodáváte
  4. Kolik financí do tašek chcete pravidelně investovat

Obecně platí, že igelitové tašky bývají nejlevnější variantou, která zároveň hodně unese a bez větších problémů ji zákazník může použít znova třeba i v dešti. Avšak její výroba bývá ekologicky náročnější a není logicky příliš podporována státními orgány.

Naopak papírové tašky bývají o něco dražší, avšak jinak plní až na výjimky podobné funkce jako jejich igelitové „kamarádky“. Obecně jsou také považovány za ekologičtější variantu díky svému materiálu, ze kterého jsou vyrobené a díky tomu mají zajištěnou i větší podporu zvenčí.
 

Je to těžké rozhodování, viďte?

Obě variace jsou recyklovatelné, pokud lidé dodrží správné třídění odpadu, proto se není třeba bát, že nákupem igelitových tašek byste zničili nenávratně přírodu, a naopak nákupem papírových tašek likvidovali pořád dokola lesy. Nyní je na vás, pro jakou variantu se rozhodnete.

Odpovězte si na čtyři otázky výše a podle toho vybírejte ideální typ právě pro vás. Každá skupina zákazníků určitého obchodu je specifická, proto se nedá říct jasná odpověď na otázku, zda je lepší papírová nebo igelitová taška. Oba druhy je možné individuálně upravit dle potřeb zákazníků, přidat logo, vybrat různé velikosti i nosnost nebo zvolit různé druhy barviček. Stačí si jen vybrat!