Během Velikonoc máme zavřeno od pátku 7. 4. do pondělí 10. 4. 2023. Otevřeno bude opět od úterý 11. dubna.

Lepší pomocník než Brouk Pytlík? Na práci všeho druhu zvolte raději ten igelitový…

Pytle v různých podobách zkrátka doprovází lidstvo odnepaměti. Vaky jsou prastarým vynálezem a univerzálním pomocníkem. A aniž si to uvědomujeme, používáme tuto formu obalu vlastně v různých podobách denně dodnes.  

Pytle, pytlíky, sáčky a vaky jsou všude kolem nás. Uchováváme v nich pečivo, mouku, koření a další sypké ingredience a potraviny.

V obchodech se na pečivo nebo ovoce a zeleninu využívají mikrotenové, někdy i papírové sáčky. Ty mikrotenové jsou však jasně nejpoužívanější. Namotané na roli jsou dobře skladné, jako obal lehké, avšak nevhodné pro obsah s ostrými hranami, lehce se protrhnou. Vyrábí se ale i mikrotenové sáčky z tlustší a odolnější vrstvy materiálu.  
 


Jejich výhody je pro ukládání potravin přímo předurčují. Chrání zboží před znečištěním, navlhnutím, nebo jiným poškozením a jsou hygienicky nezávadné.

Sáčky, pytle a pytlíky však slouží i při úklidu. Koneckonců i ve vysavačích nalezneme papírové pytlíky na sběr prach a nečistoty. A třeba bez igelitových pytlů na odpadky by se dnes domácnosti jen těžko obešly. Igelitové pytle chrání před zápachem i prosakováním tlejícího odpadu. Izolují také třeba infekční materiál, proto jsou hojně využívány i ve zdravotnických zařízeních.

Plastové pytle ze silnějšího materiálu se pak využívají i při stěhování, či třeba na ukládání stavební suti. Větší pytle je pak vhodné umístit do speciálního stojanu s poklopem – zamezíte jejich vysypání a usnadníte jejich plnění.