- POZOR! Z důvodu vládního nařízení do 2.12. osobní odběr zboží pouze po předchozí objednávce. Zasílání zboží funguje bez omezení. Od 3.12. možný běžný nákup na prodejně bez objednávky. Děkujeme za pochopení. 

Pomocníci při balení zavazadel - zip sáčky a stretch fólie

Pomocníci při balení zavazadel - zip sáčky a stretch fólie

Léto volá po dobrodružství a i ti, co jsou sebevíc spontánní povahy, využijí při balení na cesty aspoň malou dávku rozvahy. Kolik šatů opravdu unosíte? Pokud jsou v batohu už troje a vy budete většinu dovolené trávit v lese v pohorkách, možná je na čase to trochu zvážit.

Různých osvědčených seznamů, které věci si máte sbalit s sebou na dovolenou, je na internetu spousta. A většinou je všichni máme jen jako takovou berličku, kdyby náhodou… Větší um ale je zabalit všechno tak, abychom se po vybalení nemuseli za svůj vzhled stydět. Zbytečným záhybům a pomačkání oblečení dosáhneme tak, že ho místo klasického skládání budeme rolovat. Oblečení v pevných roličkách odolá pomačkání a ještě je v kufru i batohu skladnější.

Nejjednodušší je balit dohromady ty věci, které budeme potřebovat společně. Například plavky a boty na pláž můžete vložit do sáčku ze zip zavíráním. Stejně tak kosmetiku, cestovní lékárničku, spodní prádlo nebo nejrůznější nabíječky z foťákům, mobilům a tabletům. V kufru se vám pak budou tyto menší průhledné balíčky lépe hledat a celé zavazadlo bude uspořádanější. To oceníte nejen při kontrole na letišti, ale i při náhlé bolesti hlavy kvůli silné klimatizaci v autobuse.

A když si celý obsah dvakrát zkontrolujete a ujistíte se, že nic nechybí ani nepřebývá, je na čase zavazadlo zavřít a ochránit před případnými nenechavci a nepříliš jemným zacházením zaměstnanců letiště, kteří se starají o nakládání a vykládání zavazadel. Zámek na kufru  a pečlivé obalení celého zavazadla stretch fólií zabrání otevření zavazadla a také zmírní dopad drsného zacházení letištního personálu, který sice pracuje v rukavicích, ale určitě s kufry nejedná v rukavičkách.

Nenechávejte balení na poslední chvíli a vyhněte se stresu přímo před odjezdem. Pokud to odlet letadla dovolí, dejte si ráno klidnou snídani a nezapomeňte na společnou fotku před odjezdem. Dovolená může začít!