POZOR! Během státního svátku ve čtvrtek 28. 9. 2023 máme zavřeno. Děkujeme za pochopení.

Posíláte oblečení? Víte, jak ho správně zabalit?

U oblečení je nejdůležitější zajistit ochranu proti vlhkosti a špíně. Nikoho by asi nepotěšilo, kdyby mu tričko, na které se těší, dorazilo špinavé kvůli nedostatečnému obalu. Nejlepší pojistkou proti vlhkosti a znečištění jsou plastové a bublinkové obálky. Jaké mají vlastnosti?

Plastové obálky jsou pevné, ale pružné a bezpečně chrání před vlhkostí. Balení zboží je snadné, jen vložíte do obálky a zavřete spolehlivý samolepící proužek. Materiál je lehký, takže obal nezvýší cenu za přepravu. Proužek má i tu výhodu, že obálku můžete libovolně přeložit a až pak zalepit. Vždy tak vytvoříte perfektní balíček i když třeba zboží uvnitř nevyplní celý prostor.

Stejně dobře poslouží i bublinková obálka. I ta zabrání vlhkosti, aby se dostala k zásilce. Navíc má i lepší ochranné vlastnosti, což teda u oblečení nebudete potřebovat, ale u jiných zásilek to přijde vhod.

I když jsou obálky dostupné v mnoha velikostech, tak velké, abyste do nich uložili a poslali třeba kabát přecejen nejsou. Objemnější oblečení tak musíte zabalit jinak. Doporučujeme vložit ho do igelitové tašky a tu vložit do krabice.

Balení není žádná velká věda, ale hodí se nad ním trochu přemýšlet. Mnoho obchodů balí své zboží neefektivně a plýtvají obaly, časem zaměstnanců i penězi. V horších případech i riskují poškození zásilek a následné reklamace. Řešte obaly profesionálně a s rozumem.