- POZOR! Z důvodu vládního nařízení od 22.10. až do odvolání osobní odběr zboží pouze po předchozí objednávce. Zasílání zboží funguje bez omezení. Děkujeme za pochopení. 

Příprava na stěhování III

Příprava na stěhování III

Stěhování jistě není procházkou růžovým sadem. Právě naopak, přestěhovat malé i objemnější věci ze starého bytu do nového, poslat zabalené předměty do místa určení a doufat, že se tam určitě dostanou včas a v pořádku, je někdy hra nervů, na kterou je ne každý z nás připraven. 

Jakkoliv se s myšlenkou stěhování ztotožníte, uchopíte ji ze všech stran a vlastně už při samotném pomyšlení na transport vašich věcí nákladním automobilem, dodávkou, letadlem nebo snad dokonce lodí, nepanikaříte a neoblévá vás studený pot z představy, jak vaše milované věci – nábytek nebo boxy s knihami a krabice s oblečením putují kdoví kam, realita vás může zaskočit.

Na stěhování je třeba se dobře připravit, přeci jen se nestěhujete každý den. A tak se vybavte informacemi, přečtěte si naše tipy a triky a uvidíte, že odstěhování vašich zabalených věcí, malých balíků i těžkých břemen bude nakonec lehčí, pokud se s nelehkým úkolem svěříte do profesionální péče. 

Pokud jste se zhluboka nadechnuli a jste připraveni se do stěhování pustit s vervou, nepodceňte fázi přípravy stěhování, kterou je balení. Abyste si ušetřili čas a energii při vybalování, nebalte a následně neschraňujte věci, o kterých víte, že je už nebudete potřebovat, předměty, které už na novém místě nevyužijete. Nejen, že byste se zbytečně trápili s jejich obalováním a umisťováním do krabic, vyplňováním krabic měkkým materiálem, ale zbytečně byste jimi zabrali místo v transportním prostředku a poté také v novém domově. Ten by neměl být hned od samého počátku prošpikován zbytečnostmi. To, co nebudete balit a poté stěhovat bez milosti vyhoďte. Krabice, boxy, přepravky, tašky a bedny rozhodně nenaplňujte přespříliš. Pamatujte na to, že někdo – pravděpodobně vy sami nebo pracovník stěhovacího servisu, se bude muset se zabalenými předměty potýkat – nakládat je, přemisťovat, vykládat. Těžké předměty umístěte a zabalte do malých krabic, lehké a křehčí do větších, které můžete vyplnit výplňovým materiálem a zabránit tak jejich poškození v procesu transportu.