Proč je pořádek na kancelářském stole důležitý

Váš pracovní stůl je váš hrad - a je jedno, zda pracujete v open space kanceláři s dalšími kolegy nebo máte kancelář sami pro sebe. To, jak se v práci cítíme, utváří mimo jiné i naše pracovní místo. Tak se pojďme podívat na to, jak ho udržovat čisté a přehledné i v době největšího pracovního náporu.

Pro výkon v práci je důležité nejen správně nastavená pohodlná židle a výška i velikost stolu. Ale i vzdálenost, z jaké se díváte do monitoru. Jako minimální vzdálenost očí od monitoru lékaři doporučují 30 cm.

Pokud je rozmístění a usazení u stolu pohodlné, máme z poloviny vyhráno! Teď ještě, jak si uspořádat pracovní desku?

Na desce bude, ať chceme nebo nechceme, podstatnou část zabírat klávesnice a myš, popřípadě přenosný počítač. Kolem klávesnice by mělo být volné pole a v nejbližším prostoru volné papíry nebo blok na poznámky a dále ty psací potřeby, kterými píšete nejčastěji. Velice pohodlně se píše třeba s kuličkovým perem Pilot RexGrip. Má příjemný úchop i při psaní dlouhého textu a píše hladce a tence.

O něco dále, avšak stále natolik blízko, abyste si mohli pohodlně věci podat by měla být sklenice s vodou, telefon a ostatní psací potřeby - zvýrazňovače, nůžky, sešívačka, lepící páska a další kancelářské nezbytnosti. Nejdále mohou být dokumenty čekající na vyřízení nebo kalendář.

Každý si na stole vytvoří svůj systém a je ideální, pokud se na tomto pracovním prostoru lidé nestřídají. V případě, že pracovní prostor sdílíte, je hlavní udržovat pořádek a své osobní věci uklízet. Urovnat poznámky za celý den, tužky vrátit do kancelářských organizérů a odnést nádobí nezabere tolik času a druhý den vám chaos nebude kazit začátek pracovního dne a s chutí se vrhnete do dalších úkolů.