Během Velikonoc máme zavřeno od pátku 7. 4. do pondělí 10. 4. 2023. Otevřeno bude opět od úterý 11. dubna.

Protiskluzová podložka snadno zabrání pohybu nákladu

Pokud přepravujete těžké zboží pravidelně asi o nich víte, pokud jednorázově, třeba při stěhování, určitě se po nich podívejte. Řeč je o protiskluzových podložkách pod náklad.

Převážet objemný náklad není žádná legrace, kdo zažil, tak ví. Náklad se v dodávce vrtí a každá zatáčka se zdá prudší. Někdy si to ani neuvědomíme, ale ani opatrnější jízda není zase o tolik opatrnější než když to ženete v běžném autě.

Stejně jako se vám v kufru občas rozsype nákup, rozsype se vám i těžký a o poznání dražší a citlivější náklad. Aby se to nestalo, můžeme náklad upevnit upínacími popruhy, ale to je poměrně dost práce. Je tu ještě jedna možnost. Jsou jí protiskluzové položky.

Jsou vyrobeny z pevné gumy a jejich hlavní funkcí je zvýšit tření mezi podlahou přívěsu nebo dodávky a tím, co přepravujete. Skvěle fungují například při zajištění palet, které se jinak rády posunují. Podložky využijete jak v běžných nákladních vozech, tak i na železnici nebo pokud přepravujete zboží v kontejneru.

Praktičnost podložek se ještě umocňuje tím, že někdy nejste přímo řidičem a nemáte tak kontrolu nad tím, jak citlivě bude vaše cenné zboží přepravováno.

Protiskluzová podložka se prodává na roli a má délku 5 metrů a šířku 25 cm. To je dostatečná velikost pro běžné typy přepravy. Stačí pár rolí a můžete pokrýt i celou podlahu nákladního vozu. Většinou však postačí umístit podložku pod kraje palety. Tloušťka role 8mm zajistí, že i přes velké namáhání, které ji čeká, něco vydrží a bude vám sloužit i opakovaně.

Podložku můžete využít i jako výplň mezi dvěma náklady. Guma skvěle tlumí nárazy a snadno zabrání poškození.