Během Velikonoc máme zavřeno od pátku 7. 4. do pondělí 10. 4. 2023. Otevřeno bude opět od úterý 11. dubna.

Vyměňte běžné pytle na odpad za kompostovatelné

Chcete také přispět svým dílem k omezení spotřeby plastů? Pokud vám vadí obrázky pláží pokrytých igelitovými pytlíky a chcete pro planetu udělat aspoň jednu malou drobnost, můžete kromě igelitek, slámek a jednorázových příborů zaměřit svou pozornost ještě na jedno místo, kde každá domácnost spotřebuje velké množství plastu. Na pytle na odpad.

Těch spotřebujete bez problémů více než 100 ročně a přitom jde jen o zabalení odpadu. Není nikde psáno, že to musí být zrovna do igelitového pytle. Problémem je, že běžné recyklovatelné materiály jako papír nebo sklo se na balení odpadu z pochopitelných důvodů zrovna moc nehodí. Řešením jsou kompostovatelné pytle na odpad.

Materiál pytlů je plně z přírodních obnovitelných materiálů, takže je lze po naplnění bez problémů vyhodit do komunálního odpadu. Pytle se na skládce během několika týdnů rozloží a protože pro jejich výrobu nebyly použity žádné umělé látky, nezůstane po nich ani žádný plastový odpad. Pokud budete do pytlů ukládat bio odpad, můžete je bez obav hodit i na svůj zahradní kompost.

Pytle mají tloušťku 17 my, což je při použitém materiálu plně dostačující pevnost na běžný domácí odpad. Pokud budete vyhazovat suť či jiné ostré a těžké předměty, doporučujeme spíše použití speciálních zpevněných pytlů na suť. Objem pytlů 30 - 240 litrů je vhodný pro klasické koše, velké nádoby na odpad v kuchyni i popelnice.

Možná si říkáte, že nahrazení běžných pytlů na odpad za kompostovatelné stejně nic nezmění. Změní. Každý člověk, který přejde od myšlenky k činu (i když malému) se počítá.