Výroba ozdob a dekorací z mirelonu

Výroba ozdob a dekorací z mirelonu

Mirelon je oblíbený jako výplňový materiál, tepelná izolace nebo třeba jako ochranná vrstva pod plovoucí podlahy. Jeho jemnou pěnovou strukturu ale můžete využít i pro tvoření a domácí dekorace.

Tvořivé ruce umí vytvořit úžasné věci i z netradičních materiálů a čím je materiál zvláštnější, tím to je někdy větší výzva a větší radost, když je práce hotová.

Mirelon je pěnová fólie lehká jako pírko, nejčastěji bílé, popřípadě světle modré nebo světle zelené barvy. Pro tvoření je ale nejlepší právě bílá varianta, která se nejlépe barví.

Nejčastěji se Mirelon prodává navinutý v rolích a právě tenká lehká vrstva se skvěle hodí jako základní materiál pro výrobu oblečení pro loutky, panenky a jiné postavičky. S mirelonem se snadno pracuje, lze ho lehce ohýbat, je poddajný, takže z něj šikovné ruce snadno vykouzlí sukýnku nebo jiné oblečení.

Snadno jej i nabarvíte na jakoukoli barvu, dokáže nasát a udržet různé typy barev. Snadné je i lepení. Jak jednotlivých kousků mirelonu k sobě, tak i jiných materiálů na mirelon. Kromě oblečení pro loutky a postavičky jej tak můžete použít i na výrobu nebo úpravu kulis nebo při výrobě krajinek v modelářství.

Využít jde tento materiál i pro jednoduché dekorace. Stačí z něj vystřihnout požadovaný tvar a nabarvit a nazdobit dle vlastního uvážení. Můžete jej například potřít tekutým lepidlem (třeba herkules) a posypat třpytkami.

Velmi populární jsou závěsná cinkátka do větru. Vyrobit jdou i z mirelonu. Tedy bez toho cinkátní, takže nejde o cinkátko v pravém smyslu. Stačí z fólie vystřihnout postavičky nebo jiný tvar a navléci na šňůrky. Mirelon je velmi lehký a tak postavičky vlají i ve slabém větru. A i toho cinkání jde docílit, stačí na postavičky navěsit například rolničky.