- POZOR! Z důvodu vládního nařízení od 22.10. až do odvolání osobní odběr zboží pouze po předchozí objednávce. Zasílání zboží funguje bez omezení. Děkujeme za pochopení. 

Jak lehce odstranit starý silikon?

Jak lehce odstranit starý silikon?

Koupelna - místnost, která se čas od času promění v domácí lázně. Vonné esence, pěny do koupele, svíčky, koupelna je zkrátka často nejčistší a nejvoňavější místnost v domě. Bohužel, horká voda, vlhko a nedostatečné větrání mohou zapříčinit i vznik plísní, kterých se těžko zbavujeme.

Zakousla se do silikonů nejenom plíseň, ale i zub času? V tom případě je potřeba ty staré sejmout a znovu vyplnit všechny škvíry novým, běloskvoucím silikonem. Na celém procesu je nejdůležitější pečlivě se zbavit starého silikonu, který už netěsní, není pěkný a nejspíš je v něm i plíseň.

Nápomocní vám při práci budou nožík, špachtle na odstraňování silikonu a také odstraňovač tmelů ve spreji.

Nejprve mechanicky odstraňte starý silikon nožíkem nebo špachtlí. Zbavíte se tak toho největšího nánosu. S prací ovšem nespěchejte a dejte pozor na nevzhledné poškrábání okolí, které by vás v konečném důsledku mohlo mrzet víc, než starý silikon kolem vany. Po tomto kroku vám na některých místech mohou zbýt drobné žmolky, které se z posledních sil drží. Teď přichází na řadu odstraňovač ve spreji. Stačí nastříkat vrstvu na tato místa a pár minut počkat. Poté se vám zbytky už snadno vzdají a půjdou lehce setřít hadříkem. Nakonec stačí místa odmastit a nanést novou vrstvu silikonu.

Odstraňovač silikonů ve spreji vás dokáže zbavit akrylátových, silikonových i polyuretanových tmelů z nejrůznějších povrchů. Tmely dostane z akrylátových van, keramiky, kovu, hliníku, kamene i dřeva. Navíc ho můžete použít i na odstranění zbytků mazacích prostředků, asfaltu, oleje i pryskyřic a tuků. Ve vaší domácí dílně se tedy tento sprej rozhodně neztratí.

A že jste si najednou vzpomněli, že i silikon kolem kuchyňského dřezu by bylo na čase vyměnit? Jen se do toho dejte. S tímto sprejem je odstranění starých a netěsnících silikonů otázka pár minut!