POZOR! V pátek a v sobotu 23. - 24. 6. 2023 je mimořádně zavřeno. Děkujeme za pochopení.

Jak lehce odstranit starý silikon?

Koupelna - místnost, která se čas od času promění v domácí lázně. Vonné esence, pěny do koupele, svíčky, koupelna je zkrátka často nejčistší a nejvoňavější místnost v domě. Bohužel, horká voda, vlhko a nedostatečné větrání mohou zapříčinit i vznik plísní, kterých se těžko zbavujeme.

Zakousla se do silikonů nejenom plíseň, ale i zub času? V tom případě je potřeba ty staré sejmout a znovu vyplnit všechny škvíry novým, běloskvoucím silikonem. Na celém procesu je nejdůležitější pečlivě se zbavit starého silikonu, který už netěsní, není pěkný a nejspíš je v něm i plíseň.

Nápomocní vám při práci budou nožík, špachtle na odstraňování silikonu a také odstraňovač tmelů ve spreji.

Nejprve mechanicky odstraňte starý silikon nožíkem nebo špachtlí. Zbavíte se tak toho největšího nánosu. S prací ovšem nespěchejte a dejte pozor na nevzhledné poškrábání okolí, které by vás v konečném důsledku mohlo mrzet víc, než starý silikon kolem vany. Po tomto kroku vám na některých místech mohou zbýt drobné žmolky, které se z posledních sil drží. Teď přichází na řadu odstraňovač ve spreji. Stačí nastříkat vrstvu na tato místa a pár minut počkat. Poté se vám zbytky už snadno vzdají a půjdou lehce setřít hadříkem. Nakonec stačí místa odmastit a nanést novou vrstvu silikonu.

Odstraňovač silikonů ve spreji vás dokáže zbavit akrylátových, silikonových i polyuretanových tmelů z nejrůznějších povrchů. Tmely dostane z akrylátových van, keramiky, kovu, hliníku, kamene i dřeva. Navíc ho můžete použít i na odstranění zbytků mazacích prostředků, asfaltu, oleje i pryskyřic a tuků. Ve vaší domácí dílně se tedy tento sprej rozhodně neztratí.

A že jste si najednou vzpomněli, že i silikon kolem kuchyňského dřezu by bylo na čase vyměnit? Jen se do toho dejte. S tímto sprejem je odstranění starých a netěsnících silikonů otázka pár minut! 

Související zboží