POZOR! V pátek a v sobotu 23. - 24. 6. 2023 je mimořádně zavřeno. Děkujeme za pochopení.

Jaké pracovní rukavice si koupit

Na trhu můžete sehnat nejrůznější typy rukavic, když si zajdete do nejbližších stavebnin, také tam na nějaké narazíte. Ale chcete-li si vybrat přesně takové, jaké potřebujete, vybírejte na internetu a nechte si jich poslat více, do zásoby.

Jednotlivé typy rukavic

Rukavice se vyrábějí z různých materiálů a pro různé účely. Nejčastěji jsou vyrobeny z kombinace kůže a textilu, ale prodávají se i rukavice z dalších materiálů. Podívejme se tedy na jednotlivé typy pracovních rukavic:

  • Svářečské rukavice. Dlouhé a pevné speciální rukavice určené ke sváření. Mohou být použity i v domácnosti na práci kolem ohniště či v krbu.
  • Nitrilové rukavice pro styk s potravinami. Jednorázové rukavice z modrého nitrilu se prodávají v balení po 100 kusech a používají se například pro kontakt s potravinami.
  • Zateplené a kožené rukavice na zimu. Pevné a teplé rukavice pro ty, kteří pracují v zimě venku. Tyto rukavice jsou vyrobeny z kombinovaného materiálu (textil a kůže).
  • Tenké univerzální rukavice. Tenoučké textilní rukavice nevydrží moc dlouho a ruku ochrání jen lehce. Hodí se tam, kde nejsou ruce příliš namáhány. Prodej nejčastěji v bílé barvě.
  • Zahradnické rukavice s malými terčíky z PVC. Ideální rukavice pro práci na zahradě. Bavlněné rukavice mají na prstech praktické malé terčíky z PVC pro zpevnění a větší odolnost.
  • Pracovní rukavice máčené v polyuretanu. Tyto pracovní rukavice jsou v posledních letech hodně oblíbené. Jsou pružné, tenké, ale zároveň i odolné. Máčené v polyuretanu jsou z důvodu lepšího úchopu. Koupit je můžete v několika barvách.
  • Igelitové jednorázové rukavice. Mezi pracovní rukavice patří také igelitové rukavice, které jsou jednorázové a prodávají se v balení po 100 kusech. Jsou odtrhávací a slouží jako rychlá ochrana před znečištěním.

 

Vyberte si pracovní rukavice dle svého gusta a jednoduše si je objednejte!