- POZOR! Dle nařízení vlády je na prodejně možný pouze výdej předem objednaného zboží. Děkujeme za pochopení.

Několik tipů na kreativní využití vlnité lepenky

Několik tipů na kreativní využití vlnité lepenky

Vlnitá lepenka je univerzální obalový materiál, který se používá nejčastěji k balení různých výrobků jako ochrana proti poškození při přepravě, případně jako proložka při paletování. Vlnitá lepenka se dokáže dobře přizpůsobit každému balenému předmětu a dobře drží svůj tvar. Proto je oblíbená nejen jako obalový materiál, ale dá se s ní i kreativně tvořit.

Nejjednodušší je výroba pivních podtácků. Z lepenky vystřihnete kulatý nebo čtvercový tvar požadovaných rozměrů a vyzdobíte. Buď můžete tácek různě pomalovat nebo si design připravíte na počítači, vytisknete a nalepíte. Knihomoly zase potěší originální knižní obálky. Princip je velmi podobný. Lepenku ohnout, oříznout a nalepit tak, aby dobře přiléhala na knihu a poté ji originálně pomalovat.

Nedávno jsme dali návod, jak z lepenkových krabic od bot vyrobit hračky. Jeden z nápadů byla i výroba vlastního malého divadla. Z krabice se dala snadno vyrobit scéna na loutkové divadlo a dnes si ukážeme, jak s lepenkou vyrobit samotnou loutku.

Lepenka je totiž velmi dobrý základ pro tvorbu těla loutky. Je dostatečně pevná a přitom snadno tvarovatelná. Jednoduše se lepí, řeže, váže k sobě provázky... zkrátka z ní snadno dostanete přesně ten tvar, který potřebujete. Dobře se i barví. Oblečky loutek zase snadno uděláte z jiných obalových materiálů, například proložkových papírů. Vlasy zase například z dřevité vlny.

Ale zpět k lepence. Skvělá je i na karnevalové škrabošky. Nejprve si návrh masky překreslíme na karton nebo lepenku a po vystřižení obvodového tvaru si podle obličeje nositele masky vystřihneme otvory na oči a ústa. Protože lepenka je savý materiál, doporučujeme nanést nátěr latexovým nebo akrylovým tmelem. Po zaschnutí této vrstvy pak masku domalujeme.