Použití ocelových pásek pro balení

Pokud chcete spojit více kusů materiálu případně krabic dohromady, použijete polypropylenové vázací pásky, pokud chcete něco spojit opravdu pevně, jsou vhodnější pásky ocelové. U systémů vázání pomocí ocelových pásek se využívá stejného principu jako u pásek plastových. Spojovaný materiál páskou obemknete, pásku utáhnete a její konce spojíte pevně vázací sponou. Vázání ocelovou páskou lze použít pro páskování dřeva, betonu nebo hutnických výrobků.
 
Na utažení a aplikování pojišťovací spony můžeme použít elektrické, pneumatické, nebo manuální napínače. Manuální napínače jsou nejvýhodnější z hlediska pořizovací ceny a také odpadá potřeba elektrického, nebo pneumatického rozvodu v místě balení. Používají se v malých a středních provozech.
 
Manuální páskovače a napínače lze použít speciální (na každý úkon, napnutí pásky, aplikování spony, přestřižení pásky, se používá speciální nástroj) nebo univerzální (všechny úkony jsou sdruženy do jednoho nástroje). Při použití univerzálního páskovače ocelových pásek odpadá nutnost použití jistících spon. Konce ocelové pásky jsou zajištěny průsekem o síle 3000N, lze použít pásku síly 0,4-0,63 mm.