- POZOR! Dle nařízení vlády je na prodejně možný pouze výdej předem objednaného zboží. Děkujeme za pochopení.

Kde všude můžete chytře využít obyčejné stahovací pásky? 2. díl

Kde všude můžete chytře využít obyčejné stahovací pásky? 2. díl

Stahovací pásky umí pomoci se spoustou věcí, navíc jsou levné, používání snadné a hodně toho vydrží. Snadno s nimi uděláte očko o různém průměru, které spolehlivě drží a nerozvlékne se. Drží jako čert, ale nejsou ostré, takže se o ně nepořežete. Spoj se dá povolit a páska znovu použít, ale to dělá málokdo, při jejich ceně to není potřeba.

Minule jsme si ukazovali jejich použití na zahradě a při táboření a výletech do přírody. Dnes se podíváme na další nápady.

Kancelář

Už jejich vynálezci měli v hlavě jejich použití na spojování kabelů. Snadno s jejich pomocí vyřešíte shluky kabelů v kanceláři nebo dílně stejně jako jiná lanka, šňůry, vodiče nebo lišty. Kromě bezpečného svázání můžete kabely i vizuálně členit. Různě barevné pásky použijte ke svázání souvisejících kabelů.

Přichytit s nimi můžete i různé visačky, etikety, cedule.

Auto

V servisech nás za tuto radu zabijí, ale pokud vám něco v motoru poskakuje nebo odpadává a potřebujete to dočasně přichytit, tak stahovací páska je ideální volba. Jsou tenké a snadno se s nimi dostanete i na těžko přístupná místa. Odolný plast vydrží i agresivní prostředí motoru, kde jsou vysoké teploty a chemikálie.

Nahradit jimi můžete gumicuky a přivázat náklad ke střešnímu nosiči. Nebo pomohou svázat náklad uvnitř rakve. Perfektně poslouží třeba ke spojení lyží. Na všechno spojování a přivazování z tohoto odstavce doporučujeme silnější pásky.

Náhražky v domácnosti

Utrhl se vám závěs v koupelně, potřebujete vyrobit nouzový svazek klíčů a nemáte kroužek, potřebujete krátkodobě nahradit rozbité držátko zipu? Všechny tyto nehody se dají opravit pomocí stahovací pásky. Ta funguje stejně jako původní materiál, jen vypadá hůř. Ale na to se u dočasné krizové náhražky nekoukejte.

Kdyby se udělovala Nobelova cena za užitečnost, vynálezce stahovací pásky by si zasloužil minimálně nominaci.