- POZOR! Z důvodu vládního nařízení do 2.12. osobní odběr zboží pouze po předchozí objednávce. Zasílání zboží funguje bez omezení. Od 3.12. možný běžný nákup na prodejně bez objednávky. Děkujeme za pochopení. 

Plastové sudy. Univerzální pomocníci na zahradu

Plastové sudy. Univerzální pomocníci na zahradu

Abychom si mohli v létě a na podzim pochutnávat na rajčatech, jablcích a všem, co pěstujeme na zahradě, musíme pro to během roku něco udělat. Záhonky zrýt, vyplít a pravidelně zalévat. Stromkům stačí hadice, ale drobnější zeleninu je lepší zalévat konví a na to potřebujeme spolehlivou zásobu dešťové vody. Tu nejelegantněji uchováme ve velkých sudech.

Plastové sudy jsou velmi odolné, vyrobené z pevného materiálu HDPE. Klidně je můžete nechat přes zimu venku a nedojdou žádné újmy. Sudy prodáváme ve dvou objemech – 120 litrů a 220 litrů, mezi nimi si vyberte hlavně podle očekávané spotřeby a umístění. Pokud budete mít sud na zahradě a plnit ho budete hadicí, může vám stačit menší sud. Velmi časé je i umístění pod okap. Tam doporučujeme určitě sud většího objemu, protože do něj bude při dešti voda neustále přitékat. Malý sud vám přeteče i při drobném dešti.

Sudy dodáváme i s víkem, které zajistí, že do něj nespadnou žádné nečistoty. A nejde jen o nečistoty, občas můžete zachránit život i nějakému živému tvoru, který po hladkých stěnách sudu nemá šanci vyškrábat se nahoru. Pokud máte sud pod okapem, je vám víko k ničemu, to byste ho vovodu nenaplnili. V takovém případě ho doporučujeme překrýt mřížkou s jemnými oky. Voda do něj stále poteče, ale větvičky a listí se dovnitř nedostane.

A ještě na jednu užitečnou věc se vám budou hodit. Možná na tu nejpříjemnější. Až budete v něčem potřebovat převést jablka či švestky do pálenice, bude sud jasná volba. Máme i velkou nabídku menších sudů s potravinovým atestem, tudíž vhodných pro styk s potravinami. Můžete v nich tak vést cenný náklad nejen do pálenice, ale i z pálenice. Víka sudů jsou opatřeny kovovou sponou s pákovým uzávěrem. Takže bez obav, neunikne ani kapka životadárné tekutiny.