Termoboxy pro přepravu potravin aneb zachránci venkovních pikniků

Termoboxy pro přepravu potravin aneb zachránci venkovních pikniků

Potřebujete udržet bramborový salát co nejdéle studený na venkovní oslavě narozenin? Vezete si na dovolenou teplé řízky, které sníte po cestě? Aby mělo jídlo i po několika hodinách tu teplotu, kterou potřebujete, musíte být buď kouzelníci nebo mít aspoň praktický termobox. S tím druhým umíme pomoci.

Polystyrenový termobox má perfektní tepelně izolační vlastnosti, díky kterým dokáže uchovat obsah v žádané teplotě. Toho nejčastěji využijete při převozu potravin. Využíván je tak zejména v gastronomii a obecně v potravinářském průmyslu. Je jedno, zda potřebujete uchovat potraviny studené nebo naopak teplé. Funguje stejně dobře při obou úkolech.

V termoboxech bývá většinou přepravované maso, ryby, ledové kostky nebo ovoce a zelenina. Využijí ho i domácnosti například při cestách autem, kdy sebou můžete převážet tradiční "řízky na cestu" a chcete je mít dlouho teplé nebo při přípravách oslav a rautů ve venkovním prostředí.

Na výběr u nás máte z boxů šesti velikostí. Podle svých potřeb zvolte box spíše mělký nebo hluboký, podlouhlý nebo čtvercový. Záleží na tom, co v něm budete přepravovat nejčastěji. Největší z boxů má rozměry 650 x 355 x 410 mm, tedy s objemem až 57 litrů, který je dostatečně velký na přepravu i větších potravin či pokrmů. Šířka stěny se pohybuje mezi 15 a 35 mm. Od celkového rozměru ji nezapomeňte odečíst. Zároveň pamatujte, že čím širší je stěna, tím lepší jsou izolační vlastnosti boxu.

Přeprava jídla však není jedinným využitím. Používány jsou i pro přepravu živočichů a rostlin, například v akvaristice a rozšířené jsou i ve zdravotnictví.